Banyo Dekorasyon örnekleri

Posted on by

Banyo dekorasyon fikirleri

Eğer banyonuzu dekore etmeyi düşünüyorsanız kesinlikle doğru yerdesiniz. Çünkü uzmanların en güncel bilgileri doğrultusunda banyo dekorasyon örneklerini burada sizlerle paylaşacağız. Hem en trend banyo dekorasyonu fikirlerini hem de görsellerini paylaşmaya ve bu konuda size yardımcı olmaya çalışacağız.

Banyo Dekorasyon örnekleri

Öncelikle eğer bir banyo dekorasyonu yapmayı düşünüyorsanız özellikle son günlerde belli trendler ve belli kurallar var. İşte bu detaylar aslında hem banyonuzun daha kullanışlı olmasını sağlıyor, hem de son derece güzel, şık ve trend olmasını sağlıyor. İşte en güncel banyo dekorasyon fikirleri.

Banyo dekorasyon fikirleri

Banyo dolabı modelleri

Bir banyoda hem sağlıklı hem de güzel bir dekorasyon için aslında çok basit ve küçük dokunuşlar yeterlidir. Özellikle banyolar dağınıklığı hiç kaldırmazlar ve ortada en ufak bir fazlalık o banyonun son derece dar ve kullanışsız görünmesine neden olur. En ufak bir dağınıklığı bile kaldıramayan banyolar için kesinlikle bu dağınıklıkları gizleyebileceğiniz ve fazlalıklarınızı muhafaza edebileceğiniz banyo dolabı yaptırmanız veya satın almanız gerekiyor. Eğer banyonuz yeterince büyükse şık ve son derece kullanışlı banyo dolaplarından alabilirsiniz. Ancak yeriniz darsa ve küçük bir banyonuz varsa o zaman size önerimiz banyonuzun üst kısımlarında eğer boşluklar varsa buraya şık tasarlanmış güzel banyo dolaplarından yaptırabilirsiniz.

Banyo dolabı modelleri

Banyo aydınlatma fikirleri

Bloğumuzu takip edenler bilirler, dekorasyonda en çok önemsediğimiz ve sürekli vurguladığımız konu hep aydınlatmadır. Aydınlatma bir odanın tüm havasını değiştiren en önemli etkendir. Bu durum elbette banyolar için de geçerlidir. Banyonuzda kesinlikle aydınlatmaya ayrı bir önem vermeniz gerekir. Burada size önerimiz banyonuzda üç çeşit aydınlatma kullanmanız. Bir banyoda bir tip aydınlatma asla yeterli olmayacaktır.

Her aydınlatmanın banyoda bir görevi vardır. Öncelikle banyonuzda bir genel aydınlatmanız olmalı. Genel aydınlatma adından da anlaşılacağı gibi banyonun genel aydınlatmasını sağlayacak göreve sahiptir. Yani tavandaki aydınlatmaya genel aydınlatma diyoruz. 2. sırada dekoratif aydınlatma var. Loş bir ışık veren ve sadece dekoratif amaçlı dramatik bir hava yaratması adına şık tasarım minik banyo aydınlatmalarından tercih etmelisiniz.

En önemlisi ise 3. aydınlatmadır. 3. aydınlatma ise işlevsel aydınlatmadır. Bu ise genelde lavabo üstlerine ya da ayna kenarlarına konulur. Bu aydınlatma sayesinde bir çok özel işinizi kolaylıkla banyonuzda halledebilirsiniz.

Banyo aydınlatma fikirleri

Banyo lavabo modelleri

Bir banyonun görsel anlamda havasını değiştiren en önemli undur lavabo ünitesidir. Yani lavabo ile lavabonun oturduğu alandır. Eğer banyonuzu yenilemeyi düşünüyorsanız kesinlikle lavabonuz ve onun ünitesinden başlamalısınız. Şık ve kullanışlı modeller tercih etmelisiniz.

Banyo lavabo modelleri

Banyo aynası modelleri

Banyolarda en büyük detaylardan diğeri ise banyonuzda kullanacağınız aynanızdır. Öncelikle banyonuzda kullanacağınız aynanız kesinlikle çok geniş bir ayna olmalı. Küçük ayna modellerinden mümkün olduğunca uzak durun. Banyolarda geniş aynalar hem o alanı çok daha ferah ve şık gösterir hem de son derece işlevseldir.

Banyo aynası modelleri

Banyolar için aksesuar fikirleri

Banyonuzda çok fazla aksesuar kullanmak yerine tek tip aksesuarlar kullanmak gereksiz karmaşayı önler. Size önerimiz son günlerin de banyo dekorasyonlarında son derece trend olan süs bitkileridir. Özellikle rengarenk modelleri tercih ederseniz banyonuzun enerjisi yükselecek ve oldukça da hoş bir havası olacaktır.

en güzel banyo modelleri

Banyolar için mumlar şamdanlar

Banyo dekorasyonunda aksesuar olarak süs bitkilerinin yanı sıra mumlar ve şamdanlar da çok trend son günlerde. Zaten mumlar ve şamdanlar özellikle banyolara inanılmaz yakışır ve son derece romantik bir hava yaratır. Özellikle şamdanların içinde yanan mumlar olursa emin olun sonuç çok daha muhteşem olacaktır. Bunun için ikea gibi mağazalarda bitmeyen pilli mumlar satılıyor. O tarz mumlardan tercih edebilirsiniz.

Banyolar için mumlar şamdanlar

Asla çirkin ve eski banyo eşyaları kullanmayın

Banyonuzun şık, ferah ve güzel görünmesini istiyorsanız sıradan ve eski eşyalarınızla vedalaşın. Mesela böyle şık dekore ettiğiniz banyonuzda plastik ve eski bir çamaşır sepeti bütün emeği yok edebilir. Bu nedenle banyonuz için alacağınız her eşyanız için özel bir emek harcarsanız sonuç çok daha güzel olacaktır emin olun. Şunu unutmayın en güzel banyo modelleri tasarımlarında her zaman küçük dokunuşlar çok önemlidir. Bu nedenle siz de banyonuz için küçük değişiklikler yapmaktan asla çekinmeyin.

en trend banyo dekorasyonları