Banyolarda Marin Dekorasyonu

Posted on by

Evinde dört mevsim yaz, güneş ve deniz havası yaratmak isteyenler için banyolarda marin dekorasyonunu öneririz. Marin dekorasyonu Ameika’nın doğu kesiminde yer alan adalarda ortaya çıkmış ve tüm dünya tarafından çok sevilmiş bir dekorasyon şeklidir. Özellikle insanlar daha çok yazlık evlerinde marin tarzı dekorasyonu kullanırlar. Ancak günümüzde artık sadece yazlık evlerde değil her türlü ev dekorasyonunda marin tarzı oldukça trend.

Banyolarda Marin Dekorasyonu

Eğer marin tarzını seviyorsanız banyonuzda bu tarzı deneyebilirsiniz. Marin dekorasyon örneklerine baktığımızda zaten banyolarda çok sık kullanıldığını hemen görüyoruz. Peki bir banyonun genel havasını tam bir marin tarzına dönüştürebilmek için neler yapmak gerekir. İşte bu sorunun cevabı için yazımızı dikkatli okumanızı öneririz.

Öncelikle banyonuzda kullanacağınız seramikler kesinlikle açık renk olmalı. Eğer seramik yoksa duvar açık renk olmalı. Banyonuzda kullanacağınız paspas, banyo halısı, sabunluk gibi aksesuarlarınız deniz yıldızı, istiridye gibi deniz temalı olmalı.

Marin dekorasyonunun rengi tahmin edeceğiniz gibi mavidir. Banyonuzda yer alan banyo dolapları mavi olmalı. Beraberinde kullanacağınız parçalar ise beyaz, krem ya da mercan rengi olmalı.

Banyonuzun aynasını değiştirin. Oraya hemen dümen şeklinde ve gösterişli bir ayna takın. Duvarlara aksesuar olarak halat, çapa, deniz kabuğu gibi aksesuarlar takabilirsiniz.

Aydınlatmada deniz feneri şeklindeki aydınlatmaları tercih edin. Duşakabin kullanıyorsanız camında yunus ya da su desenli duşakabinleri tercih edin. Aynı durum duş perdesi içinde geçerli. Eğer kabininizde bunu gerçekleştiremiyorsanız suya ve neme dayanıklı stickerler takın. Elbette deniz temasına uygun desenler olmalı.

Leave A Response

You must be logged in to post a comment.