Uykuya Hemen Dalmak İçin

Posted on Şub 19 2020 - 2:07pm by Dekozin

İyi uyku için yatak odası dekorasyonu

En büyük ihtiyaçlarınmızda biri hiç şüphesiz kesintisiz ve kaliteli bir uyku çekmektir. Bu nedenle uykuya hemen dalmak için ve iyi bir uyku uyuyabilmek için ne yapabilirizi sorgularız. Aslında iyi bir uyku için yapılması gereken fiziksel durumlar olduğu gibi uyumak için tercih ettiğimiz yatak odası dekorasyonunun da kesinlikle çok ciddi etkisi var. Hatta yapılan bazı araştırmalarda dağınık bir odada uyuyanlar ile toplu bir odadada uyuyanlar karşılaştırılmış ve toplu odada uyuyanların daha iyi uyuduğunu göstermiştir.

Uykuya Hemen Dalmak İçin

Uykuya dalmak için taktikler

Yatak ve yastık seçimi hem uykuya hemen dalabilmekte, hem de kaliteli bir uyku çekmekte son derece etkilidir. Uykuya dalmak için taktiklerin en başında kesinlikle iyi bir yatak ve iyi bir yastık seçimi ilk sırada gelir.

Çabuk uykuya dalmak için

Bir çok insan uykusu olduğu halde yatağa yattığında bir sağa bir sola döner ve uykuya geçme süreci adeta bir işkenceye döner. Bunun için bazı taktikler var aslında. Mesela uzmanlar himalaya tuzu lambasının özellikle rahatlatıcı ve sakinleştirici etkisi nedeni ile hem hızlı uykuya geçmenizi sağladığını hem de stressiz rahat bir uyku sürmenizi sağladığını belirtiyor. Hemen baş ucu komodininizin üzerine himalaya tuzu lambası koyabilirsiniz.

Çabuk uyuma yöntemleri

Derli toplu yatak odası dekorasyonu

Yazının başında da söylediğimiz gibi dağınık odalar siz farkında olmasanız bile vücudunuzda bir sterse neden oluyor. Bu nedenle yatak odanızın her zaman derli toplu olmasını sağlayın.

Yatak odası için özel kokular

Bazı özel kokular vardır ve bu kokular hem yatıştırıcı hem de kafayı boşaltıcı etkiye sahip oldukları için daha hızlı uykuya geçmenizi sağlayacaktır. Bu tarz kokuları yatak odanızda kullanabilirsiniz.

Cep telefonu uyurken nerede olmalı

Aslında cep telefonunu ile aynı odada yatmamak en doğrusudur. Ancak artık telefonlar hayatımızın ciddi bir gerçeği olduğu için bunu kesinlikle yapın diyemeyiz. Çünkü acil bir durumda cep telefonunun o an can kurtaran bir rol alıyor. En azından cep telefonlarını gece yatarken uçak moduna alabiliriz ya da kendimizden uzak yere koyabiliriz.

İyi uyku için yatak odası dekorasyonu

Çabuk uyuma yöntemleri

Uykusuzluk yaşayanların en çok sordukları soru çabuk uyuma yöntemleri oluyor. Uzmanlar bu konuda bazı küçük tüyolar veriyorlar aslında. Yatma saatinize 4 saat kala yemek yemeyi kesin. Çay kahve tüketiminizi akşam saatlerinde yapmayın. Uyuyacağınız odanın karanlık ve sessiz olmasına sağlayın. Çok sıcak olmasına izin vermeyin odanızın. Yattığınız yatak rahat olmalı. Uykunuz gelmeden yatağa girmeyin. Uykunuz gelmeden yattığınızda kafanız sürekli düşünce üretir ve bu da uykuya geçme sürecinizi daha da uzatır.