Çalışma Masalı Ranza Modelleri

Posted on by

Son günlerde özellikle çalışma masalı ranza modelleri çok trend oldu. Eğer siz de çocuğunuzun odasında bu tarz bir dekorasyon düşüyorsanız doğru yerdesiniz. Çünkü burada birbirinden güzel ve kullanışlı çalışma masalı ranza modelleri yer alıyor. Bu modeller sayesinde hem alandan ciddi anlamda tasarruf ediyorsunuz hem de son derece şık bir tasarım yaratmış olursunuz.

Çalışma masalı Ranza Modelleri

Özellikle eğer küçük bir çocuk odanız varsa kesinlikle çalışma masalı ranza fikirlerini bir değelendirin derim. Çünkü bu tarz bir dekorasyon odayı ciddi anlamda kurtarıyor ve alandan çok güzel bir şekilde faydalanmanızı sağlıyor.

altı masa ranza modelleri

Aslında çocuk odası çok da küçük olmayanlar da hem ranza hem çalışma masası modellerini tercih ediyorlar hem genç hem de çocuk odaları için. Çünkü kesinlikle alandan tasarruf ettirdiği gibi, oldukça şık ve kullanışlı bir tasarım da sağlamanıza yardımcı oluyor.

çalışma masalı ranza fikirleri

ne güzel çalışma masalı ranza modelleri

Öncelikle çalışma masalı ranza fikirlerine sıcak bakıyor ve bu tarz bir dekorasyon yaptırmaya karar verdiyseniz, ranzayı kullanacağınız odanın ölçülerini çok iyi bilmeniz ve planı buna göre dikkatli bir şekilde yapmanız gerekiyor. Eğer hazır alacaksanız odanızın tam ölçülerini yanınızda götürün ve satış uzmanı ile beraber de bir değerlendirin. Yaptıracaksanız da zaten yapacak olan sorumlunun odayı bir görmesini ve ölçüyü kendisinin almasını isteyin. Hata yapmamak adına.

çalışma masalı ranza modeli

çalışma masalı ranzalar

hem ranza hem çalışma masası

kullanışlı ranza modelleri

Bu tarz bir yatakta dikkat etmeniz gereken en önemli husus aydınlatma. Ranzanın altında kalan bölümün karanlık olabileceği ihtimalini sakın unutmayın. Orası ders çalışma alanı olacağı için aydınlatma çok ama çok önemli. Öncelikle ranzayı sakın odanın güneş almasını engelleyecek bir yere yerleştirmeyin. Sonrasında ranzanın alt kısmında yeterli ve güzel bir aydınlatma sistemi kullanın.Aynı zamanda masasının etrafına bolca raf ve küçük dolaplar yaptırabilirsiniz. Elbette ortamı boğmadan. Şık ve hoş tasarımlar seçin. Gereksiz büyük modeller yerine kullanışlı ve depolama alanı olan modelleri tercih edin.

çalışma masalı ranza

Eğer çok küçük bir çocuk odası için ya da genç genç odası için tasarlıyorsanız koyu renkler yerine açık renkleri tercih edebilirsiniz. Çalışma alanında çocuğun dar bir alanda kalmaması için alanı çok dar tutmamaya özen gösterin. Güzel ve şık süs eşyaları ile alt bölümü süsleyin. Burada odanın sahibinin zevkini ön planda tutmayı unutmayın. Eğer odanız müsaitse bu tarz çalışma masalı ranza modelleri gerçekten son derece kullanışlı oluyor ve çok da şık bir hava yaratıyor.