Çocuk Odasında Bulut Trendi

Posted on by

Son günlerde özellikle çocuk odasında bulut trendi çok fazla popüler olmaya başladı. Kız olsun erkek olsun hiç farketmezsizin bulut temalı çocuk odaları gerçekten çok ama çok seviliyor. Yumuşacık ve harika bir dekorasyon değil mi siz ne dersiniz? Çocuklar özellikle bu dekorasyonu çok seviyorlar. Adeta odanın içinde ferah ve doğal bir görüntü oluşuyor. Pek çok hayran kitlesi de yaratıyor bu tarz odalar.

Çocuk Odasında Bulut Trendi

Daha hamilelik sürecinde aramaya başlarız çocuk odası dekorasyon fikirlerini. Ne trend, ne popüler, son günlerde en ilgi çekici neler var gibi ve en önemlisi de kendimizi ve çocuğumuzu da rahat hissettirecek bir dekorasyon. İşte tam bu noktada size bulut temalı dekorasyon şeklini önerebiliriz. Renk olarak genelde açık mavi boyadığınız bir odada beyaz beyaz bulutlar muhteşem bir hava yaratıyor.

Duvarlara asılan minik minik bulutlar, tavana asılan gene aynı şekilde beyaz bulutlar, duvarlara yapıştırılan minik su damlaları harika bir görüntü yaratıyor. Aslında bu tarz çocuk odası dekorasyonunda genelde tavan tamamen gökyüzü şeklinde boyanıyor ya da kaplama uygulanıyor. Bu gerçekten bambaşka bir hava ve harika bir ortam oluşturuyor.

Bulut temalı olan çocuk odası için süsleme eşyalarında da alternatifiniz çok fazla. Yağmur damlaları, yıldızlar ve bulutlar bu odanın özel aksesuarları olabilir. Küçük pelüş bulutlarla odayı süsleyebilirsiniz. Beraberinde stickerlerden yardım alabilirsiniz. Duvarlara yapıştırdığınız stickerler harika bir tamamlayıcı olacaktır. Stickerlerinizi bulut şeklinde ya da su damlası şeklinde seçebilirsiniz.

en trend çocuk odası dekorasyonu

Odanın renk bütünlüğü konusunda ise böyle bir konsept için açık renk öneriyoruz. Bebek mavisi, pembe ve beyaz bulut ile süsleyeceğiniz ve beyaz bulut süslemeleri yapacağınız dekorasyonunuz için harika bir seçim olacaktır ve beyaz bulutlar bu renklerle kendini çok daha iyi gösterecektir.

Beraberinde kullanacağınız diğer mobilyalarınız da gene aynı şekilde açık renk olmalıdır. Bulut temalı bir çocuk odasında kullanacağınız mobilya renginiz, beyaz, açık yeşil, pembe, bebek mavisi gibi ferah ve açık renkler olmalıdır. Zaten bu renkler çocuk odası için önerilen renklerdir. Halı seçiminiz de gene aynı şekilde açık renk olmalıdır. En çok tercih edilen renk beyaz ve krem rengidir. Ancak gene aynı şekilde diğer açık renkleri de değerlendirebilirsiniz. Bulut temalı çocuk odası konsepti gerçekten oldukça güzel ve trend bir dekorasyon türü. Çocukların o renkli dünyalarına fazlasıyla yakışıyor ve çocuklar tarafından da çok seviliyor.