Erkek Çocuk Odası Dekorasyonu İçin Beş Öneri

Posted on by

Çocuk odası dekorasyonu en eğlenceli dekorasyonlardan biri olduğu gibi aslında çok da zordur. Bu yazımızda erkek çocuk odası dekorasyonu için beş öneri vereceğiz. Bu öneriler uzmanların önerdikleri ve çocukların kendilerini çok daha rahat hissetmelerine yönelik dekorasyon fikirleri aslında. Çocuklar odalarında vakit geçirmeyi her zaman daha çok severler. Çünkü odaları onların kendilerine ait özel alanlarıdır ve bu alanın patronu tamamen kendileridir. Bu duygu onların kendilerini daha iyi hissetmelerine neden olur.

Erkek Çocuk Odası Dekorasyonu İçin Beş Öneri

Gelelim erkek çocuk dekorasyonu fikirlerine. Öncelikle onu odasında mutlu edebilmek ve odanın güzel bir görüntüsünü oluşturabilmek adına bir tema belirleyin. Bu tema öncelikli olarak oğlunuzun beğendiği bir tema olmalıdır. Örnek verecek olursak denizci teması, basketbolcu teması, futbolcu teması, tutuğu takımın teması, çok hayran olduğu bir karakterin teması gibi. Böylece çocuk bu odada kendini çok mutlu hissedecek ve evine gelen arkadaşlarına övünerek göstereceği bir odası olacak. Peki temayı nasıl oluşturabilirsiniz?  Temayı belirlediniz. Örnek verecek olursak denizci teması yapmaya karar verdiniz. Her yerde denizci aksesuarları, deniz temalı yatak örtüsü ve mobilyalar kullanabilirsiniz.

erkek çocuk dekorasyonu fikirleri

Odanın renk bütünlüğüne odanın sahibi ile karar verin. Genelde erkek çocuk odalarında en sık kullanılan renkler mavi ve mavinin tonları, kırmızı, beyaz ve gridir. Bu renkler erkek çocuk odaları için çok daha uygundur.

Küçük bir çocuk odanız varsa odayı asla daraltmayın ve fazlalıklardan kurtulun. Tercih edeceğiniz mobilyalar kesinlikle ergonomik, derli toplu ve fonksiyonel olmalıdır. Yani depolama alanına sahip kullanışlı mobilyalara yönelin. Son günlerde bu tarz mobilyaları her tarz dekorasyon firmasında ve mobilyacıda rahatlıkla bulabilirsiniz.

erkek çocuk odası dekorasyon fikirleri

Erkek çocukları en çok araba şeklindeki yatak modellerini severler. Bu yataklar çocuğun kendini çok daha özel hissetmesini ve eğlenmesini sağlayacaktır. Yatak tercihinizi araba şeklindeki modellerden tercih etmenizi öneririz.

araba şeklinde yatak modelleri

Erkek çocukların kızlardan en büyük farkları süs ve şatafat sevmemeleridir. Bu nedenle odayı gereksiz süs eşyaları ile boğmayın. Sade ve son derece yalın bir dekorasyon erkek çocuklar için çok daha uygundur. Onun yerine belli başlı özel aksesuarlar kullanabilirsiniz. Yani az ve öz süs eşyaları erkek çocuk odaları için çok daha uygundur.

temalı erkek çocuk odaları

Leave A Response

You must be logged in to post a comment.