Yerden Tasarruf Ettiren Dekorasyon Önerileri

Posted on by

Yerden tasarruf ettiren mobilyalar

Hepimizin ortak problemi artık dar ve küçük evler. Bu nedenle size uzmanlarından öğrendiğimiz yerden tasarruf ettiren dekorasyon önerilerini paylaşmak istiyoruz. Aslına bakarsanız yaşam alanınız ister küçük olsun, ister büyük olsun her zaman daha fazla alan isteriz.

Yerden Tasarruf Ettiren Dekorasyon Önerileri

Ancak eğer eviniz bir de küçükse ozaman her metrekareyi en iyi şekilde kullanmak zorundasınız. İşte bu durumda yerden tasarruf ettiren mobilyalar tercih etmeniz gerekir.

Yerden tasarruf ettiren yatak odaları

İlk önceliğimiz elbette yerden tasarruf ettiren yatak odaları oluyor. Eğer ev kendinizinse yaptırabiliyorsanız kesinlikle işe yatak odanıza bir gömme dolap yaptırmakla başlayın. Emin olun normal bir dolaba oranla gömme dolap hem odada daha az yer kaplayacaktır, hem de çok daha fazla eşya alacaktır.

Yatak odanızda dekoratif de olabilecek şık dolaplar yaptırabilirsiniz. Başucu komidin herkes çok sever ancak yer kısıtlışlığından ötürü genelde mahrum kalınır bu güzel dekoratif ve fonksiyonel eşyadan. Hiç kendinizi mahrum burakmayın ve geniş çekmeceli yeni tarz komodinler çıktı onlardan alın muhakkak.

Makyaj masanızı içine girip oturulacak tarzda almayın. Biliyoruz o tarz makyaj masaları hem çok şık hem de çok rahat oluyor, fakat eğer yere ihtiyacınız varsa bir makyaj masasının size vereceği en az 4 büyük çekmeceden vazgeçmek istemeyeceksiniz. Bu nedenle iyi düşünün ve iyi karar verin. Eğer yatak odası takımı alacaksanız kesinlikle yer tasarruflu yatak odaları arasında seçim yapın. Artık tüm mobilya firmaları küçük evlerin büyük dert olduklarını bildikleri için öyle devasal boyutlarda mobilyalar yapmak yerine son derece kullanışlı ve depolama alanı çok olan mobilyalar tasarlıyorlar.

Yerden tasarruf ettiren yatak odaları

Evinizde her alana depolama dolapları koyun

Eğer eviniz merdivenliyse, özel merdiven dolaplarından alın. Bu dolaplar hem çok dekoratif hem de gerçekten çok işe yarıyor. Pek çok eşyanızı bu dolaplarda kolayca muhafaza edebilirsiniz.

açılıp kapanabilen yemek masası açılıp kapanan mutfak masaları duvara monte edilen mutfak masası en kullanışlı depolama alanları

En kullanışlı dolap tasarımları

Dolap yaptırmaya gittiniz ve satıcı size ne verirse onu almaya hazırsınız. Hayır bu çok yanlış. O asla bilemez sizin tam olarak ne istediğinizi. Bu nedenle herkes kendi evinin iç mimarı olmalıdır. Eğer fazla alana ve depolamaya ihtiyacınız varsa ona göre bir dolap seçimi yapmanız gerekir. Düşünün, araştırın, çizin, çizemiyorsanız tarif edin mobilyacınız sizin için çizecektir. Unutmayın mobilya öyle sık sık değiştirilen bir eşya değil.

küçülebilen orta sehpa modeli yer tasarruflu yatak odaları yerden tasarruf ettiren mobilyalar

Çekmeceler için kutucuklar

Çekmecelerin içini en iyi şekilde kullanmaya çalışın. Şimdi pek çok yapı markette ve dekorasyon mağazalarında satılan çekmece düzenleyicilerden kesinlikle alın. Bu ürünler aslında çekmecenizin çok daha düzenli görünmesini sağlarken aynı zamanda çekmecenizin çok daha fazla ürün almasını da sağlıyor.

Mutfaklar için depolama önerileri

Mutfak aslında en önemli depolama alanıdır. Asla gereksiz eşyalarla doldurmayın mutfağınızı. Aldığınız her eşyanın hem şık hem de fonksiyonel olmasına çok özen gösterin. Yeriniz varsa büyük uzun kiler dolap yaptırın mutfağınıza. Çok eşyanızı toplayacaktır.

Mobilya seçiminde alandan tasarruf ettirenler

Eğer bir mutfak masası alacaksanız tercihiniz kesinlike küçülen ya da açılır kapanır olanlardan olmalı. Gereksiz yere yer işgal etmesine izin vermeyin eşyalarınızın. Aynı şekilde salon mobilyalarınızda da maksimumum küçük mobilyalar tercih edin. Orta sehpanız da küçülüp genişleyebilen modellerden olmalı.

küçülebilen mobilya tasarımları

Yatak üstünde raf

Yatağınızın üst tarafına raf yaptırabilirsiniz. Ancak çok dikkatli ve iyi bir ustaya yaptırmanız lazım. Bu rafa ise öyle sert şeyler değil de hafif ama yer kaplayan şeyler koyabilirsiniz.