Ev Dekorasyonunda Yapılan Hatalar

Posted on by

Ev dekorasyonunda yapılan yanlışlar

Ev dekorasyonu kesinlikle uzmanlık isteyen bir durumdur. Ancak eğer uzmanlığınız yoksa size yardımcı olmak için buradayız ve ev dekorasyonunda yapılan hatalarla başlayalım işe. Genelde ev dekorasyonu yapılırken herkesin düştüğü basit hatalar vardır ve bu hatalar çok sık yaşanır. İşte yaşanan bu hatalara daha fazla düşülmemesi için ünlü mimarlar yapılan bu hataları sıralamaya karar vermişler. İşte tüm dekorasyonu adeta yok eden bir kaç önemli hatalara.

Ev Dekorasyonunda Yapılan Hatalar

Mobilya alışverişi yaparken dikkat edilmesi gerekenler

En sık yapılan hatalardan biri hiç şüphesiz rastgele alınan mobilyalar oluyor. Çünkü herkesin zevki farklı ve genelde mağazada gördüğümüz o mobilyaları evimize getirdiğimizde mağazada durduğu gibi durmadığını görürüz. Bunun nedeni mobilyaların büyük olması, renginin uyumsuz olması ya da fazla küçük olması olabilir. İşte bu tarz hatalara düşmemek için kesinlikle mobilya alışverişine çıkmadan önce dekore edeceğiniz odanızın boyutlarını ve ışığını çok iyi bilmeniz gerekir. Ev dekorasyonunda yapılan yanlışların en başında yanlış mobilya alışverişi gelir. Hatta bir çok mobilya mağazasında artık mimari hizmet de sunulmaktadır. Evinizin planını onlarla paylaşarak beğendiğiniz mobilyanın sizin eviniz için uygun olup olmadığını beraber tartışabilirsiniz.

ev dekorasyonunda aydınlatma çeşitleri

Ev dekorasyonunda aydınlatmanın önemi

Aslında ev dekorasyonunda aydınlatma çeşitleri inanılmaz önemlidir. Çünkü yanlış bir aydınlatma tüm dekorasyonu bir anda hiç yapabilir. Eğer evim çok kasvetli, hiç ışık almıyor, evimde canım çok sıkılıyor gibi şeyler söylüyorsanız ozaman evinizde ciddi bir aydınlatma sorunu olabilir. Çünkü aydınlatma aslında dekoratif bir unsur değildir. Yanlış bir aydınlatma o ortamdaki ruh halinizi çok olumsuz yönde etkileyecektir. Odada bir kaç noktada aydınlatma kullanın. Tepede sarkıt avizeleriniz, ayaklı lambalarınız olmalı. Vitrin gibi objelerinizi beyaz ışıkla odanın diğer kalan kısımlarını sarı ışıkla aydınlatın. Bu arada kısılabilen, açılabilen ışıklandırmalar tercih edebilirsiniz daha kullanışlı olacaklardır.

Ev dekorasyonunda renk uyumu

Mobilya alışverişi yaparken dikkat edilmesi gerekenler

Ev dekorasyonunda renk uyumu

Gelelim ev dekorasyonunda renk uyumuna. Emin olun özellikle iç mekanlarda renk uyumu çok önemlidir. Son günlerde özellikle dikkatinizi çekmiştir ev dekorasyonunda bir kaç rengin bir arada kullanıldığı renkli ev dekorasyonu çeşitleri çok trend. Bir kaç rengin bir arada kullanıldığı renkli ev dekorasyonları o ortamı çok daha canlı ve enerjik gösteriyor. Uzmanlar özellikle 3 renk kullanmanın çok doğru olacağını belirtiyorlar. Örnek verecek olursak, duvarları griye boyayın, koltuklarınızı lacivert tercih edin ve 3. rengi perdelerinizde ya da tekli koltuğunuzda ya da halınızda kullanın. Koyu mavi koltuklar, beyaz duvarlar ve pembe bir halı. 3 uyumlu ve güzel renk. Bunun gibi bir kaç rengi beraber kullanarak evinizde güzel enerjili dekorasyonlar yaratabilirsiniz.

Ev dekorasyonunda yapılan yanlışlar