İki Kişilik Çocuk Odası Dekorasyonu

Posted on by

Günümüzde artık yeni evler daha küçük ve daha aslında derti toplu tasarlanıyor. Bu nedenle de iki kişilik çocuk odası dekorasyonu son günlerde daha bir popüler olmaya başladı. Eğer evinizde fazla odanız yoksa ya da iki çocuğunuzun da aynı odayı paylaşmasını istiyorsanız bu durumu hem eğlenceli, hem kullanışlı hem de son derece dekoratif hale sokacak olan dekorasyon önerilerini kesinlikle okumalısınız. Bir çok ünlü iç mimar tarafından sunulan bu önerilerin altın değerinde bilgiler olduğunu söylemek isteriz.

İki Kişilik Çocuk Odası Dekorasyonu

Genelde gördüğümüz ve popüler diyebileceğimiz iki kişilik çocuk odası dekorasyonu örneklerinde genelde her iki çocuğun da kendi alanları belirlenmiş durumda aslında. Yani bir odayı eğer iki çocuk paylaşacaksa bu odada her iki çocuğun da eşit hakkı olmalıdır. Yani odada uygulayacağınız dekorasyon hem iki çocuğun zevkine de uymalı hem de ikisinin de konforu esas alınmalı. Biri kız biri erkekse de gene odayı adeta iki ayrı bölüme bölmüşçesine bir dekorasyon tasarımı planlamalısınız.

en güzel çocuk odası dekorasyon örnekleri

Aslında zordur iki çocuk odası dekorasyonları. Ancak son günlerde bir çok ünlü dekorasyon firmalarının ve mobilya markalarının tasarımları sayesinde çözümsüzlükten kurtuluyor ve oldukça da güzel ve ferah odalar tasarlayabiliyorsunuz. Öncelikle iki çocuk için yapacağınız dekorasyon örneğinde önemli detay odanın büyüklüğü oluyor. Odanın boyutu bu konuda son derece önemli.

en güzel ranza modelleri

Geniş bir çocuk odasına sahip değilseniz birbirinden güzel ranza yataklar aslında son derece şık ve hoş bir görüntü sağlıyor. Ranzayı duvara sabitleyerek hem güvenli bir ortam sağlayın hem de odada ciddi bir yer kazanın. Ranza sevmiyor ya da tercih etmiyorsanız da iki tane şık ve kullanışlı çocuk yataklarından tercih edebilirsiniz. Bu yatakları illa yan yana yerleştirmek zorunda değilsiniz. Odanın şeklinde göre yerleştirmeyi unutmayın.

iki çocuk odası dekorasyon fikirleri

Ranza tercih etmemenizin nedeni üst üste gelmesinden oluşan görüntü ise üst üste gelmeyen ve son derece ferah bir görüntü yaratan modelleri tercih edebilirsiniz. Renk olarak ise açık ve canlı renkleri tercih edin. Açık renkler odanın boğulmasını engelleyerek daha ferah bir ortam oluşmasını sağlar.

iki çocuk odası dekorasyonları

İki ayrı çocuk için tasarlanacağı için bu oda dekorasyonunuzu yaparken iki çocuğunuzun da zevklerine yer vermeyi unutmayın. Her çocuğun kendine ait bir yatağı olacağı için o alan o çocuğun kendi alanı olacaktır. Bu nedenle her ikisin de bulunduğu yatağın duvar kısmını yatağın sahibi olan çocuğun zevkine göre süsleyebilirsiniz. Stickerlerle ya da özel duvar kağıtları ile yapabilirsiniz bunu.

iki kişilik çocuk odası dekorasyonu örnekleri

kız erkek çocuk odası dekorasyonları

İki çocuk birbiri ile fazla samimi olmak istemiyorsa odanın ortasından şık bir tül geçirebilir ve odayı mümkünse ortadan ikiye bölebilirsiniz. Küçük bir hareketler koltuk olabilen genç odası yatak modellerini de tercih edebilirsiniz. Bu yataklar son günlerde inanılmaz popüler. Gündüz koltuk haline dönüştüğü için genç odasında özellikle çocukların ya da gençlerin arkadaşları geldiğinde oda çok kullanışlı hale gelebiliyor.