İkiz Bebek Oda Dekorasyonu

Posted on by

Modern ikiz bebek odaları

İkiz bebek anneleri her şeyi çift almak zorunda kaldıkları için bazı durumlarda çok sıkıntı yaşayabilirler. Bunlardan biri de ikiz bebek oda dekorasyonlarıdır. İki kardeşin beraber kullanacağı bir oda tasarlıyorsanız her detayı en ince ayrıntsına kadar düşünmeli ve bu iki kardeşin tartışmaması için ikisine de eşit bir dağılım yapmak gerekmektedir.

İkiz Bebek Oda Dekorasyonu

Önceliğiniz elbette bebek ve çocuk sağlığına uygun ve görünmez kazalar sebebiyet vermeyecek mobilyalar seçmek olmalıdır. Bunun dışında ise tercih edeceğiniz renk ve desenler ise bebeğinizin hayal gücüne uygun son derece sevimli ve şık modellerden oluşmalıdır. Bunun için modern ikiz bebek odaları aslında şu sıralar oldukça trend. İkiz bebekler için tasarlanan odalar alternatif, renk, desen konusunda son günlerde eşsiz bir yelpazeye sahip.

en güzel ikiz çocuk oda örnekleri İkiz bebek odaları nasıl olmalıdır İkiz bebek odaları

İkiz bebek odaları

Eğer minimalist ya da sade bir bebek odası tasarımı atıyorsanız bir konsept yapabilirsiniz. Örneğin siyah beyaz ikiz bebek odaları bu sezon çok popüler ve oldukça fazla tercih ediliyor.

İkiz bebek odaları nasıl olmalıdır?

Çok sorulan bir sorudur ikiz bebek odaları nasıl olmalıdır sorusu. Burada en önemli detay çocukların her ikisinin de bu odada kendi alanları olduğunu ve o alanların kendilerine özel olduğunu bilmeleri kendilerini çok rahat hissettirecektir. Bunu sağlamak için duvarlardan birine bir çocuğunuzun adını veya resmini, diğerine diğer çocuğunuzun adını ya da resmini yapıştırabilirsiniz.

ikiz çocuk odaları ikiz erkek çocuk oda dekorasyonu ikizler için oda dekorasyonu Modern ikiz bebek odaları

Oyun alanları olmasına özen gösterin

Eğer yeterli büyüklüğe sahip bir odaları varsa odada güvenli, renkli ve eğlenceli bir oyun alanı yaratmaya özen gösterin. Böylece çocuklar odalarında vakit geçirmekten daha fazla keyif alacaklardır.

İki ayrı ikiz bebek odası dekorasyonu

Eğer evinizde fazla odanız varsa ve ikizlerinizi de aynı odada yatırmak yerine iki ayrı oda yapmayı planlıyorsanız çok daha fazla dikkatli olmanızda fayda var. Çünkü birinde olup diğerinde olmayan bir eşya ya da vurgu diğerini çok mutsuz edebilir. Bu nedenle her şeyin eşit olmasına özen gösterin.

Kız ve erkek ikiz bebek odaları

Genelde en büyük sıkıntı kız ve erkek bebek ikiz odalarında yaşanır. Çünkü iki ayrı cinsiyet ve ikisini de mutlu etmek çok zor olur. Burada size önerimiz odayı iki eşit bölüme ayırmanız ve kızın tarafını pembe ağırlıklı, oğlanın tarafını ise mavi ağırlıklı dekore etmeniz.

Ancak bu çok zahmetli gelebilir ve bu işe girmek istemeyebilirsiniz. Bu durumda ise ikisinin de rahatsız olmayacağı bir renk seçmeniz çok doğru olacaktır.