Koltuk Takımı Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Posted on by

Salon koltuk takımı alırken nelere dikkat edilmeli?

Ev dekorasyonun en önemli parçasıdır koltuk takımları. Bu nedenle koltuk takımı seçerken nelere dikkat edilmeli konusu son derece önemli. Çünkü bir çok insanın mimara gidecek bütçesi yoktur ve kendi zevklerince koltuk takımı almaya çabalarlar. Bu son derece normaldir ama koltuk takımı alırken kesinlikle bilmeniz gereken önemli detaylar vardır. Eğer bu detaylara dikkat ederseniz alacağınız koltuk modelinde pişman olma ihtiamliniz sıfıra yakın olur.

Koltuk Takımı Seçerken Nelere Dikkat Etmeli

Koltuk kumaşının önemi

Özellikle salon koltuk takımı alırken nelere dikkat edilmeli derseniz ilk söyleyeceğimiz şey koltuk kumaşıdır. Her sene koltuk alamayacağınız için tercih edeceğiniz koltuğunuzun kumaşının kesinlikle kaliteli bir kumaş olduğundan emin olun. Çünkü bir koltuğun ilk eskiyen ve deforme olan yeri kumaşıdır. Uzun ömürlü bir kumaş hem koltuğunuzun görüntüsün kötü görünmesinin önüne geçecek hem de koltuğunuzun uzun süre kullanmanızı sağlayacaktır.

Sert koltuk mu, yumuşak koltuk mu?

Genelde en çok sorulan sorulardan biri de sert koltuk mu yumuşak koltuk mu sorusu. Aslında kullanılan kaliteli bir sünger yumuşak da olsa sert de olsa size sorun yaratmayacaktır. Bu nedenle kalitesinden emin olun. Ancak çok sık kullanacağınız bir odada tercih edecekseniz koltuğunuzu tercihiniz orta serlik olursa koltuğunuzun ömrü daha uzun olacaktır.

Salon koltuk takımı alırken nelere dikkat edilmeli

Odanızın büyüklüğüne göre koltuk seçimi

Bu son derece önemli bir detaydır ve en çok yapılan yanlışlardan da biridir. Çünkü genelde bir koltuk takımını beğeniriz ve onu almak isteriz. Fakat beğendiğimiz büyük bir koltuk takımıysa ve evimiz küçükse mağazada gördüğümüz o muhteşem koltuk takımı sizin küçük evinizde korkunç bir görüntüye neden olabilir. Bu nedenle her zaman evinizin boyutuna göre bir koltuk takımı seçin.

sert koltuk mu yumuşak koltuk mu

Koyu renk koltuk mu açık renk koltuk mu?

Genelde leke göstermez ve kullanımı kolay olur diye koyu renk koltuk tercih ederiz. Ancak bu son derece yanlıştır. Çünkü çok isteyerek alınmayan sadece leke göstermeme özelliği için alınan o koltuk takımı bir süre sonra size batmaya başlar. Bu nedenle içinizden geçen ve zevkinize hitap eden neyse kesinlikle onu tercih edin.