Oturma Odası İçin En Trend Dekorasyon Fikirleri

Posted on by

Oturma odası dekorasyon örnekleri

Evlerin en çok kullanılan odaları oturma odalarıdır. Bu nedenle yaptığımız araştırmalar sonucunda oturma odası için en trend dekorasyon fikirlerini burada sizlerle paylaşacağız. Genelde oturma odası denilince rahatlık ilk akla gelendir. Ancak rahatlığın yanında kesinlikle trend ve şık bir dekorasyon tasarımı yapmanızı öneririz.

oturma-odasi-icin-en-trend-dekorasyon-fikirleri

Koyu renk oturma odası örnekleri

Bir kaç sezondur ev dekorasyonlarında koyu renkler inanılmaz moda. Aynı zamanda oturma odası dekorasyon örneklerine baktığımızda koyu renklerin bolca kullanıldığını görüyoruz. Toplumda şöyle bir yanlış düşünce vardır. Koyu renk boyanan duvarlar evi kasvetli ve karanlık gösterir. Ancak bu durum kesinlikle böyle değildir. Çünkü son derece küçük evlerde bile koyu renk sıcacık bir etki yaratarak oldukça güzel bir bütünlük sağlamıştır. Koyu renk boyanan oturma odası duvarlarında önemli olan sadece o duvar boyasını beraber kullanacağınız aksesuarlar ve diğer eşyalardır. Size önerimiz koyu bir rengi öncelikli olarak evinizde sadece bir duvarınızda uygulamanız. Çünkü tek duvarda uygulanan koyu renk tüm duvarda uygulanan koyu renk boyaya karşı çok daha güzel ve çok daha şık durur.

koyu-renk-oturma-odasi-ornekleri

Oturma odaları için duvar kağıtları

Bir odanın tüm havasını değiştiren en önemli etken duvarlardır. Özellikle oturma odası dekorasyonunda duvarlarınız için size duvar kağıtlarını kesinlikle öneririz. Zaten biliyorsunuzdur bu sezon duvar kağıtları çok trend. Manzara resmi, doğa resmi, sevdiğiniz bir şehir resmi, hayvan resmi. Aklınıza ne gelirse. Evinizin duvarında uygulayabilir ve odaya son derece hoş bir hava katabilirsiniz.

oturma-odasi-dekorasyon-ornekleri

Oturma odaları için halı modelleri

Oturma odanız için halı modeli seçmekte zorlanıyorsanız size önerimiz çok fazla göz yormayan sade modeller olur. Hatta son günlerde özellikle bakteri üretmeyen üzeri deri gibi olan halılar çok trend. Bu tarz halıları kullanabilirsiniz.

oturma-odalari-icin-hali-modelleri

Oturma odası için tablolar

Eğer duvarlarınızın rengi ile oynamak istemiyor ya da büyük değişikliklerden kaçıyorsanız, size önerimiz duvarlarınızı tablolarla süslemeniz. Duvarınıza birbirinden güzel ve şık tablolar asabilirsiniz.

oturma-odasi-icin-tablolar

Oturma odası takımları

Mobilya bir odanın en önemli unsurudur. Bu nedenle oturma odası takımları son günlerde en güzel şekilde tasarlanmakta ve son derece trend modellerden oluşmakta. Siz de özellikle oturma odanız için tercih edeceğiniz mobilya takımınızın kesinlikle fazla klasik olmamasına dikkat edebilirsiniz.

oturma-odasi-dekorasyonu

Televizyonun olduğu duvarı süsleyin

Oturma odası dekorasyonu örneklerinden hep bir odak noktası vardır. Bu da genelde televizyonun olduğu duvardır. Bu nedenle televizyonunuzun olduğu duvara ayrı bir özenin deriz. Mesela o duvara güzel bir üç boyutlu kaplama kağıt döşeyebilirsiniz. Oldukça şık ve güzel görünecektir.

oturma-odasi-takimlari

Yüksek tavanlar için büyük avizeler

Yeni inşaatlarda artık yüksek tavanlar pek de kullanılmasa da siz eğer yüksek tavanlı bir evde yaşıyorsanız bu artısını evin çok iyi kullanmalısınız. Bunu nasıl yapabilirsiniz? Öncelikle büyük ve gösterişli avizeler tercih edin. Perdeleriniz ise tavandan yere kadar olan uzun ve gösterişli modellerden olsun.