Renkli Mobilyalarla Ev Dekorasyonu Örnekleri

Posted on by

Renkli ev dekorasyonu örnekleri

Biraz renk ortamlarda bir anda capcanlı ve oldukça sıcak bir hava yaratır. Eğer renk sevenlerdesiz ve evinizin sıcacık, rengarenk görünmesini istiyorsanız renkli mobilyalarla ev dekorasyonu örneklerini burada sizler için yazdık. Renkli mobilyalar kesinlikle sıkıcılıktan uzak ve kesinlikle çok farklı bir tasarım sağlamanızı sağlıyor evinizde. Sıradanlıktan hoşlanmayanlar buyurun sizi buraya alalım.

Renkli Mobilyalarla Ev Dekorasyonu Örnekleri

Farklı ve sıkıcılıktan uzak bir tasarım için

Farklı dekorasyonlardan hoşlananlar için renkli ev dekorasyonu örnekleri oluşturduk. Bu örnekler hem sıkıcılıktan çok uzak hem de gerçekten farklı bir dekorasyon yaratmanızı sağlıyor. Tercih edeceğiniz dekorasyon şeklinde elbette her renk olmamalı. Renkli bir dekorasyon sağlarken de aklınızda bir renk bütünlüğü ve bir dekorasyon şeması olmalı. Örneğin beyaz tuğla görünümlü duvarlarla hemen hemen her renk kolayca uyum sağlar ve inanın harika bir uyum yakalar. Duvarınız beyaz rustik tarzı olduğunda bir çok rengi bu odada kullanabilirsiniz.

renkli ev dekorasyonu örnekleri

Ev dekorasyonunda renklerin uyumu şart

Evinizde renkli dekorasyon sağlarken bir çok rengi birarada kullanmak isteyebilirsiniz. Ancak burada hangi renngi hangi renk ile kullanabileceğiniz. Gri ile mor beraber çok uyumludur ve birbirlerini adeta tamamlarlar. Mavi ile beyaz muhteşem bir ikilidir. Açık yeşil ile kırmızı tonları gene aynı şekilde harika bir uyum yakalarlar.

Ev dekorasyonunda renklerin uyumu şart

Kendi mobilyanızı kendiniz renklendirin

Bazen mobilyalarımızdan hemen vazgeçmek istemeyiz ama çok da sıkılırız o eşyadan. Demode olan eşyalarımızı ya da sıkıldığımız mobilyalarımızı değiştirerek yeni bir mobilya haline getirebilirsiniz. Özellikle farklı ev dekorasyonu örneklerine baktığımızda bu tarz mobilyaların çok da trend olduğunu söyleyebiliriz. Örneğin bir sehpanız ya da bir konsolunuz var. Malzemesine uygun istediğiniz bir mobilya boyası alın ve başlayın boyamaya. Hem kendi emeğiniz hem de istediğiniz renk bir mobilya ayrıca çok az maliyetle.

Renkli mutfaklar tasarlayın

Renk seviyor ama evinizde çok da riske girmek istemiyorsanız canlı renkleri en çok kaldırabilen yer mutfaklarınız renklendirebilirsiniz. Evlerde renklerin en çok yakıştığı oda mutfaklardır. Genelde sade bir tasarım ile dekore edilen mutfaklar aslında çok canlı ve renkli dekore edilebilir. Örneğin mutfağınızda bir masanız varsa renki mutfak masası ve renkli sandalyeler tercih edebilirsiniz. Renkli aksesuarlar ve renkli mutfak eşyaları ile mutfağınızı parıldayan bir odaya çevirebilirsiniz.

rustik mutfak örnekleri

Retro mutfaklar çok moda

Eğer retro tarzını seviyorsanız mutfaklarınızda retro tarzını deneyebilirsiniz. Beyaz retro bir mutfak ve beraberinde renkli mutfak mobilyaları ve mutfak eşyaları harika uyum yakalar ve retronun karizması, sıcaklığı ile canlı renklerin uyumu bambaşka bir hava yaratır. Örenğin kırmızı bir buzdolabı ve beyaz retro bir mutfak.

beyaz rustik mutfaklar

Farklı tasarımlar deneyin

Eğer farklı ama kesinlikle çok şık bir dekorasyon bütünlüğü arıyorsanız size bir önerimiz var. Duvarlarınızı beyaz bir duvar kağıdı ya da beyaz bir kaplama ile kaplatın. Zemininiz ahşap kaplatın, bu renklerle büyük ve fıstık yeşili bir kanepe tercih edin beraberinde ise gri renkli bir kanepe kullanın. Renkli ve oldukça şık bir dekorasyon olacaktır.

Yemek odanızı renklendirin

Eğer salonunuzda bir yemek odası bölümü varsa en azından bu bölümü renklendirebilirsiniz. Örneğin renkli bir yemek masası ve renkli sandalyeler tercih edebilir ve duvarlarınızı renkli tablolarla süsleyebilirsiniz.

renkli yemek odası

Duvarlarınızı renklendirin

Fazla cesur değilim ve çok büyük değişiklikler yapmak istemiyorum diyorsanız duvarlarınıza renkli tablolar takın. Ya da canlı renklerden oluşan duvar kaplamaları kullanın. Kısacası duvarlarınızı renklendirin.

renkli ve en güzel ev dekorasyonu örnekleri