Modern Ev Dekorasyonu

Posted on by

Yaşam alanları arasında son günlerde özellikle modern ev dekorasyonu oldukça trend ve oldukça popüler bir durumda. Bunun nedeni modern tasarlanan ev dekorasyonlarının çok daha rahat, kullanışlı ve gösterişli olması. Ayrıca pek çok ünlü dekorasyon dergileri de bu ay çıkardıkları sayılarında özellikle modern dekorasyonun özellikle üzerinde bolca durdular. Bu durum elbette dekorasyon meraklılarının dikkatini çekmeyi başardı.

modern ev dekorasyonu

Gelelim en çok sorulan sorulardan biri olan modern ev dekorasyonu nasıl yapılır sorusuna. Son yıllarda gençler ve kendini genç hissedenler tarafından modern dekorasyonlar çok tercih edilmeye başlandı. Modern ev dekorasyonu daha çok aşırı gösterişten uzak, cool ve kesinlikle sade bir tarza sahip olmalıdır. Ancak fazla sadelikten hoşlanmayanlardansanız, dekorasyonunuza aydınlatmalarla ya da belli objelerle renk katabilirsiniz.

Modern dekorasyonda genelde bir tane odak noktası seçilir. Yani dekore edilen odada her mobilya dikkat çekici ve keskin çizgilere sahip olmamalıdır. Tek renk, tek desen modern dekorasyonun altın kuralıdır. Genelde koltuk seçiminde deri önerilir. Renk uyumunuzda ise eğer hali ve perdeler koyu renkse koltukları açık renk, eğer perdeler ve halılar açık renkse koltukları koyu renk seçebilirsiniz. Bu hoş ve modern bir renk uyumu yaratacaktır.

Fazla aksesuar kullanmamaya çalışın ve yukarıda belirttiğimiz gibi koltuk renkleri ile perde ve halıların renkleri birbirine zıt renkler olmalıdır. Çok sevdiğiniz bir objeyi sade döşediğiniz odanızda odak noktası haline getirin. Ya da odad bir bölüm oluşturun ve orayı tatil resimlerinizin ya da tatilden aldığınız objelerinizin bölümü olarak ayarlayın ve odada bu bölümü odak noktası haline getirin. Özellikle son günlerde modern ev dekorasyonlarında bu tarz odak noktası belirlenmiş dekorasyon tasarımları çok trend.

Modern ev dekorasyonunda kullanacağınız modern görünümlü şık aydınlatmalar sade görünümlü ve karmaşadan uzak olan dekorasyonda oldukça şık ve güzel bir hava yaratır. Bu nedenle aydınlatma seçiminde ayrı bir özenli olmanızda fayda var.

Aksesuar seçiminizde ise karmaşadan uzak ve mümkün olduğunca düz renklerden yana kullanın. Bunu yanında gereksiz ve fazla aksesuar kullanımından da uzak durmaya özen gösterseniz iyi olur. En güzel ve en trend modern ev dekorasyonu örneklerini burada inceleyebilirsiniz.