Yazlık Ev Dekorasyon Fikirleri

Posted on by

Yazlık ev dekorasyonu

Kışlık ev dekorasyonuna oranla yazlık ev dekorasyon fikirleri daha bir mutlu eder ve daha bir heyecanlandırır beni. Çünkü yazlık evlerin dekorasyonu son derece keyiflidir. Kışlık ev döşer gibi döşemek bir yazlık evi ciddi bir yanlıştır ve bir anda yalık olarak kullanacağınız evin kasvetli bir kış evine dönüşmesine neden olur. Bu nedenle size önerimiz eğer bir yazlık ev aldıysanız ya da mevcut yazlığınızın dekorasyonunu değiştirecekseniz doğru parçaları kullanmanız.

Yazlık Ev Dekorasyon Fikirleri

Hasır koltuk modelleri

Gelelim yazlık ev dekorasyonu konusuna. Hasır yazlık ev dekorasyonuna en çok yakışan parçadır. Özellikle yazlık ev dediğinizde koltuk döşemesi hasır olan ama oturma yerleri yumuşacık minder olan hasır takımlar öneririz. Renk olarak ise beyaz hasıra çok yakışır. Ancak yazlık evde beyazla uğraşamam diyorsanız da daha koyu renklere gidebilirsiniz. Lacivert, mavi, krem, kahve gibi renkler de tercih edebilirsiniz.

Bodrum ev dekorasyonu

bodrum tarzı ev dekorasyonu

Köşe koltuklar – Yazlık ev mobilyaları

Genelde yazlık ev mobilyaları içinde köşe koltuklar çok tercih edilir. Çünkü yazlık evlerde rahatlık ön plandadır. Tüm gün dinlenmek ve serilmek ister insan. Bu yüzden rahat köşe koltuklarından tercih edebilirsiniz yazlık eviniz için.

en güzel yazlık ev dekorasyonu fikirleri en güzel yazlık ev dekorasyonu en tarz yazlık ev mobilyaları

Yazlık ev perdeleri

Gelelim yazlık ev perdelerine. Yazlık eviniz için tercih edeceğiniz perde kesinlikle ağır tarzda olmamalı. Zaten yazlık evlerin altın kuralıdır klasik mobilyalardan uzak kalmak. Yazlık ev denilince rahat, kullanışlı, spor ve tatil temalı mobilyalar tercih edilmelidir. Perde olarak da gene yazlık eviniz için uçuş uçuş düz ya da kendinden desenli tüller en güzel tercih olacaktır. Uçuş uçuş tüller yazlık evlerin o güzel ruhuna çok yakışır.

yazlık ev aksesuarları

Sıcacık mutfaklar

Mutfak tasarımınızda eğer yapabiliyorsanız bir duvarınızı taş kaplama ile süsleyin. Eğer mutfağınızda yer yoksa bunu salonunuzda ya da evin herhangi bir bölmesinde de yapabilirsiniz. Yazlık evlere taş kaplama ile yapılan duvar kaplamaları çok yakışıyor. Mutfak dekorasyonunuzda ise tercih edeceğiniz renkler mavi, ya da sıcak beyaz olabilir. Country mutfaklar gene yazlık evlere çok yakışır. Burada dikkat etmeniz gereken o kahverengi tonlardaki eskitme tarzı mutfaklardan uzak durun. Bunlar yazlık evler için önerilmez ve trend bir dekorasyondan da uzak kalmanıza neden olur.

Yazlık ev dekorasyonu Yazlık ev mobilyaları Yazlık ev perdeleri

Bodrum ev dekorasyonu

Mavi özellikle de Bodrum mavisi yazlık evlere çok yakışır. Beyaz duvarlar, mavi koltuklar, mavi süs eşyaları, duvarlara asılan şık deniz temalı aksesuarlar hepsi de tam bir yazlık dekorasyonu için idealdir. Muhteşem bir Bodrum ev dekorasyonu yapmanızı sağlayacaktır.