Zebra Perde Temizliği Nasıl Yapılır?

Posted on by

Evimize bir eşya alırken özellikle de bu bir perdeyse önce acaba bu nasıl temizlenir diye soru işaretleri kafada uçuşur gider. En çok sorulan ise zebra perde temizliği nasıl yapılır? sorusudur. Burada sizlere bu şık perdelerin temizlenmesi ile ilgili bir kaç tüyo vermeye çalışacağız.

Zebra Perde Temizliği Nasıl Yapılır

Öncelikle perdeler çok sık aralıklarla temizlenen eşyalar değillerdir. Her temizlikte perdelerinizi yıkamak onları yıpratır ve ömrünü azaltır. Bu nedenle kirlendiğinden emin olduğunuz an bu işe girişirseniz daha doğru olur. Zebra perde temizliği konusuna dönecek olursak, perdenizi temizlemek için bir kaç yönteminiz var. Eğer perde çok kirli ve güzel bir temizlik ihtiyacı duyuyorsa onu hemen takıldığı yerden yavaşça çıkarın. Yuvalarından dikkatlice çıkardığınız zebra perdenizi içini ılık suyla doldurduğunuz küvetinizin içine atın.

zebra perde temizliği

Suya bir fincan çamaşır deterjanı yeterli gelecektir. Elinizle küçük hareketler perdenizi ovalayın. Kirin biriktiği noktaları ise bir diş fırçası yardımı ile güzelce fırçalayın. Kirlerin tamamen çıkmadığını düşünüyorsanız perdeleri küvetten çıkarın ve kirli suyu boşaltıp tekrar küveti ılık su ile doldurun. Gene 1 fincan deterjanınızı da ilave edin ve perdeleri küvetin içine yatırın. Perdeler bir kaç saat bu suda beklesinler. En son perdelerinizi güzelce durulayıp küvetin kabine asın ve kurutun.

Bu işlem zahmetli ve zor gelebilir. Bunun yerine zebra perdelerinizi yerinden sökmeden özel deterjanlarla temizleyebilirsiniz. Piyasada bazı deterjanlar var. Bunu perdenizin üzerine sıkıyorsunuz ve bir süre bekledikten sonra perdenizi yumuşak hareketlerle fırçalıyorsunuz. İşlem bu kadar basit.

Leave A Response

You must be logged in to post a comment.