Duvar Boyası Seçimi

Posted on by

Yaşam alanlarımızı daha keyifli ve daha temiz hale getirmek için belli aralıklarla evlere bakım yaptırmamız gerekir. Bunlardan en önemlisi duvar boyası seçimidir. Duvar boyası hem evin bakımını gerçekleştirir hemde daha temiz ve yeni bir havaya girmesini sağlar. Bu nedenle duvar boyası yaptırmadan önce seçeceğiniz renk de son derece önemlidir.

Duvar Boyası Seçimi

Her renk her odada aynı güzellikte durmayabilir. Bir oada çok büyükken diğeri küçük olabilir. Ya da bir oda yeterli ışık ve güneş alırken diğeri almayabilir. Tüm bu ayrıntılar doğrultusunda doğru ve o odanın tarzına uygun boyayı seçmek çok daha doğru olacaktır. Bunun için duvar boyası modelleri içinde en doğru rengi en doğru şekilde kullandığınızdan emin olmalısınız.

Bu sezonun trend duvar boyası renkleri ise genelde canlı renkler. Ancak bunun yanında hangi odayı ne renk yapsam diye düşünüyorsanız da size bu konuda sunacağımız önerilerimizi okumanızı öneririz. Öncelikle salon ve oturma odalarınız için vanilya tonları, kum beji ve çakıl tonları oldukça idealdir. Eğer salonunuz yeterli ışık alıyor ve yeterlide genişliğe sahipse bordo, toprak tonları, vizyon tonları ve griyi deneyebilirsiniz.

Yatak odanız için seçeceğiniz renk dinlendirici özelliği nedeni ile mavi ve yeşil olabilir. Krem rengi ve çok açık bir pembe de yatak odaları için önerilen duvar boyaları arasındadır. Mutfak ve banyolar için duvar boyası seçiminizde ise fıstık yeşili, sarı ve turuncuyu kullanabilirsiniz. Banyonuzda da beyaz, mavi ve toprak tonları çok güzel duracaktır. Çocuk odaları için duvar boyası seçiminizde ise badem rengi, açık mint yeşili, turkuaz, kırık beyaz gibi renkler son derece uygundur.

Leave A Response

You must be logged in to post a comment.