En Trend Ev Dekorasyonu Fikirleri

Posted on by

Ev dekorasyon fikirleri

Eğer evinizin dekorasyonunu değiştirecekseniz kesinlikle doğru yerdesiniz. Çünkü en yeni ve en trend ev dekorasyonu fikirlerini yazmaya ve paylaşmaya çalışacağız. Sık sık evimizin dekorasyonunu değiştirmeyiz. Hem maddi anlamda zordur hem de son derece yorucu bir işlemdir. Bu nedenle modası çabuk geçecek popilist yaklaşımlar yerine daha kalıcı ama son derece trend yaklaşımlar yapmak doğrudur.

En Trend Ev Dekorasyonu Fikirleri

Evinizin genelinde sıcak renkler tercih edin

Sıcak renkler bu sezon oldukça moda. Aynı zamanda da çok şık bir tarz yaratıyor, bunun yanında sıcak renkler evinizde kendinizi çok daha huzurlu ve rahat hissetmenizi sağlıyor. Yapılan araştırmada ev dekorasyonunda kullanılan renklerin insan psikolojisi üzerinde oldukça etkili olduğunu göstermiş. Bu nedenle genelde ev dekorasyon fikirlerinde sıcak renkler çok önerilir.

Nevresimler ve masa örtüleri aslında dekorasyonun bir parçasıdır

Nevresim deyip ya da masa örtüsü deyip geçmeyin. Masanızın üzerine atacağınız bir örtü evinizin tüm havasını bir anda değiştirebilir. Bu nedenle masanız için seçeceğiniz örtünüzde ya da yatağınız için seçeceğiniz nevresim takımınızda çok seçici olun ve kesinlikle evinizle uyumlu şık modeller tercih edin. Özellikle pratik ev dekorasyonu fikirlerine baktığımızda evlerde bu tip küçük oynamalar fazlasıyla yapılır ve çok da işe yarar.

Ev dekorasyonunda aydınlatmanın önemi

Aslında bir çok kişi aydınlatmanın ne kadar önemli olduğunuz bilmez. Fakat bir evin dekorasyonunu ciddi anlamda tamamlayan en önemli unsur aydınlatmadır. Aydınlatmanıza ayrıca önem verin. Kesinlikle çok iyi bir aydınlatma tercih edin ve gerektiğinde kısılabilen tarzda olanları tercih edin. Bu tip aydınlatmalar çok kullanışlıdır. Bunun yanında masa lambası, duvar lambası ya da ayaklı lambalar da tercih edin.

Tavanlarınızı renklendirin

Son günlerde özellikle desenli tavanlar ya da farklı renk tavanlar çok moda. Değişik ama trend bir dekorasyona gitmek istiyorsanız tavanlarınızı değiştirmekle işe başlayabilirsiniz.

Ev dekorasyon fikirleri

Perdesiz bir ev asla olmaz

Perde bir eve sıcaklık katan en önemli detaylardandır. Bu nedenle asla evinizin perdesini aceleye getirmeyin ve en güzel modellerden tercih edin.

Evinizde yaşanmışlıklara yer açın

Evinizin bir köşesini sadece hatıra köşesi yapın. Yani tatildeyken aldığınız hatıra amaçlı eşyalarınızı, orada çektirdiğiniz fotoğrafları koyun ve bu köşe baktıkça sizin ne güzel günlerdi dediğiniz bir alan olsun.

Halı seçimine dikkat

Son günlerde halı kullanmama furyası başladı. Aman siz bu furyaya uymayın. Çünkü halı olmayan evler genel olarak soğuk bir hava yaratır. Bu nedenle çok halı sevmiyorsanız bile, küçük de olsa ortaya bir şey kesinlikle atın. Bunun için ev dekorasyonunuzla uyumlu ve modern modelleri seçin.

pratik ev dekorasyonu fikirleri

Eşyalarınızı duvarlara yapıştırmayın

Son günlerde maalesef küçük evler çok popüler. Bu nedenle insanlar yer kazanmak için eşyalarını mümkün olduğunca duvarlara yapıştırmak zorunda kalırlar. Eğer sizin yeterli alanınız varsa minimalist bir yaklaşım için eşyalarınızı mümkün olduğunca duvarlara yapıştırmayın.

Ev dekorasyonunda en trend renk

Ev dekorasyonunda en trend ve en tercih edilen renk açık ara beyaz. Beyaz uzun süreler ev dekorasyonunda trend olacak gibi. Bu nedenle acaba modası geçer mi diye hiç düşünmeden rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Beyaz sadelik ve saflık temsil eden bir renk olduğu için, evinizde de o yalınlık çok hoşunuza gidecektir.

Evinizde koleksiyon köşeniz olsun

Evinize misafiriniz geldiğinde aman ne sıkıcı bir evi var demesindense, onu kıskandıracak ve bu fikri nasıl akıl etmiş dedirtecek şeyler yapmak gerekir. Örneğin eğer ilgi duyduğunuz bir alanınız varsa evinizde bir köşeye bu alanı ayırın. Yani bir nevi koleksiyonerlik yapın. Eğer ilgi duyduğunuz bir alanınız yoksa yukarıda da bahsettiğim gibi, evinizde bir köşeyi ya da odanızda bir köşeyi tatil köşesi haline getirin.

Kütüphaneler çok trend

Son günlerde özellikle ev dekorasyonunda kütüphaneler çok popüler. Siz de eğer yeriniz varsa evinizde küçük bir alanı kütüphaneye çevirebilir ve burada okuduğunuz kitaplarınızı sergileyebilirsiniz.

Ev dekorasyonunda teknoloji trendi

Teknolojiyi evde sonuna kadar kullanmak son derece trend. En yeni sinema sistemi, ses sistemi, oyun konsolları hepsi de özellikle ev dekorasyonlarının olmazsa olmazları.

Birden fazla renkle yapılan dekorasyonlar

Tek renk dekorasyon yerine birden fazla renk kullanarak çok daha şık dekorasyonlar oluşturabilirsiniz. Örneğin turkuaz ile beraber beyazı kullanmak gibi. Bu şekilde birbiri ile uyumlu ve dikkat çekici renkler çok şık tarz yaratır.

Banyolar için şekilli fayanslar

Son günlerde özellikle şekilli fayanslar çok trend oldu. Ülkemizde de artık bu tarz şekilli fayanslar tercih edilmeye başlandı.